سقف متحرک

سقف های متحرک

سقف متحرک - درافزار صنعت

سقف های متحرک :

امروزه مشتری بیشتر علاقه مند است که با صرف زمان کوتاه به هدف نهایی خود برسد علاوه بر آن کیفیت و امنیت نیز برایش حرف اول را میزند که البته معماری مدرن و امروزی این مشکل را حل کرده و به جای استفده از گل و ملات و صرف زمان طولانی به ساختن سقف های آماده ای از جنس پلی کربنات در انواع ثابت و متحرک پرداخته که  به راحتی قابل حمل است و مقاومت بسار بالایی در برابر ضربه و آسیب دیدگی دارد و به راحتی قابل نصب در هر مکانی است.

جالب بودن این پوشش در نوع متحرک آن است که هر گاه تمایل داشته باشید باز و بسته میشوند و بسیار مناسب برای مکان هایی مانند تالارها ، سالن های کنسرت، ورزشگاه ها، مساجد ، پارکینگ ، آلاچیق و بسیاری از اماکن که از هر دو قابلیت باز و بسته بودن سقف استفاده میکنند می باشد.

علاوه بر آن مشکل استخر هایی که در زمستان  با سرمای هوا و در تابستان با گرمای هوا رو به رو هستند را با پوششی دهی امن برطرف ساخته.

مزایای این پوشش ها به همین نکات ختم نمیشوند این پوشش ها عایقی بسیار مناسب در برابر ورود اشعه های مضر که باعث آسیب های پوستی میشوند میباشد.

این سقف در هر شکل و مدلی قابل اجرا است و بر خلاف سقف های آجری این پوشش که در دو نوع شفاف و غیرشفاف تولید میشود زیبایی و چشم نوازی زیادی به محیط اطراف میبخشد و جلوه محیط  را به یک فضای مدرن و امروزی تغییر میدهد.

همچنین ازین سقف ها به دلیل استحکام بالای آن ها میتوان در اماکنی که نیاز به امنیت سقف میباشد استفاده کرد. ه طور قاطع میتوان گفت سقف های بازشو دنیایی مجزا از سقف های معمولی و رایجی هستند که امروزه  در اطراف خود میبینیم ، اما صنعت ساخت این سقف ها به دو نوع ثابت و متحرک تقسیم میشوند.

در هر دو نوع این سقف از بهترین و مرغوب ترین مواد برای ساخت استفاده میشود و از نظر استحکام و امنیت درجه کیفی بالایی را دارند.

اما تفاوت هایی چشم گیری بین این دو پوشش دیده میشود که هر کدام در جایگاه خود کارایی خود را نشان میدهند.

از جمله این تفاوت ها میتوان به نحوه اجرای این سقف ها اشاره کرد بر خلاف پوشش های ثابت که قابلیت جابجایی ندارند این پوشش ها به دلیل نوع ساختی که دارند قابلیت حرکت به جهات مختلف را دارند.

نحوه جابه جایی این سقف ها بدین شکل است که ورق های ساخته شده در اسکلت  مورد نظر قرار داده میشوند و توسط ریل هایی که در این اسکلت ها قرارمیشود به راحتی میتوان آن ها در جهات مختلف حرکت داد و جابه جا نمود.

این حرکت میتواند به دو صورت انجام گیرد یکی توسط نیروی انسانی و با کمک دست که به دلیل سبک بودن سازه و ریل های زیر سازه حتی افراد با توان جسمی کم نیز میتواندد آن ها را جا به جا کنند ، شکل دوم حرکت این پوشش ها با کمک گرفتن از یک ریموت است که تنها با فشار دادن یک دکمه کار را برایتان آسان میکند.

با جمع شدن این ورق ها داخل یک دیگر این سقف حالت آنتنی پیدا میکند که این امر موجب میشود هنگام جمع شدن فضای بسیار کمی را اشغال کند.

از دیگر ویژگی های مشترک این سقف ها میتوان به استحکام قوی ، ظاهرزیبا ، مقرون به صرفه بودن ، کیفیت بالا  اشاره کرد.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.