کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی - درافزار صنعت

کرکره‌های برقی به صورت نوارهای عایق به هم پیوسته معمولا از جنس آلومینیوم هستند که در قسمت درب یا پنجره منزل نصب می‌شوند تا نه تنها امنیت منزل را تامین کنند بلکه به آسانی و به وسیله یک ریموت یا گوشی موبایل باز و بسته شوند و تردد را برای ساکنین آسان کنند.

کرکره‌های برقی با سر خوردن یا غلت زدن به سمت بالا و پایین کار می‌کنند و زمانی که کرکره به بالا جمع می‌شود تیغه در یک جعبه کوچک بالای درب قرار میگیرد. هنگامی که کرکره‌ها به پایین حرکت کنند، تا کف پارکینگ پایین می‌آیند و محکم کف پارکینگ شما قرار می‌گیرند و ایمنی را تامین می‌کنند.

انواع کاربردها

کرکره برقی درب پارکینگ:

کرکره‌های اتوماتیک گزینه مناسبی برای پارکینگ منازل هستند زیرا با هزینه پایین‌تری نسبت به جک پارکینگ می‌توان از آن‌ها استفاده کرد و نکته مهم برای کرکره پارکینگ منزل، کم بودن فضای اشغالی در هنگام باز و بسته شدن است که انتخاب کرکره برقی را برای پارکینگ آپارتمان‌ها به گزینه مناسب و مقرون به صرفه‌ای تبدیل می‌کند. در صورتی که شما جعبه فیوز، درب داخلی و یا هرچیزی در پارکینگ خود دارید که مانع باز شدن درب پارکینگ می‌شود، به راحتی می‌توانید با استفاده از درب پارکینگ کرکره‌ای این مشکل را حل کنید.

کرکره برقی پنجره:

به علاوه از کرکره اتوماتیک می‌توان برای پنجره‌های منزل مثل پنجره تراس استفاده کرد تا به راحتی بتوان نور منزل را بدون دردسر و با اشره یک دکمه روی ریموت تنطیم کرد و یا در فصل سرد دمای منزل را با بستن کرکره به حالت دلخواه تنظیم کرد.

کرکره برقی درب مغازه:

یکی از کاربردهای اصلی کرکره از زمان‌های قدیم استفاده در درب مغازه‌ها بوده است، البته در آن زمان‌ها بستن و باز کردن درب کرکره با دردسرهایی همراه بود ولی امروزه با آمدن کرکره‌های برقی به بازار، اکثر مغازه‌ها با یک ریموت درب را باز و بسته می‌کنند. البته هنوز هم کرکره‌های برقی ایراداتی دارند مثل اینکه ساخت ریموت اضافی برای شاگرد مغازه یا ساکنین هزینه اضافی دارد و یا امکان کنترل تردد روی آن‌ها وجود ندارد و اگر ریموت کرکره به کسی داده شود از آن به بعد نمی‌توان با خاطر آسوده از اینکه چه کسانی دسترسی ورود به منزل یا مغازه را دارند اطمینان داشت چون ریموت‌ها قابلیت تکثیر بدون اجازه صاحب درب کرکره را دارند و هیچ امکان گزارش ترددی وجود ندارد. البته با به بازار آمدن رسیورهای هوشمند درب کرکره، تمام این قابلیت‌ها به کرکره‌های برقی اضافه شده است.

کرکره برقی و بهینه‌سازی مصرف انرژی

مزیت دیگر استفاده از کرکره برقی، صرفه جویی در مصرف انرژی است. با کنترل اتوماتیک باز و بسته شدن درب و پنجره، گرما در زمستان در خانه حفظ می‌شود و کرکره برقی موجب خنکی مطبوع در روزهای گرم می‌شود. کرکره‌های برقی نه تنها یک محیط زندگی دلپذیر و روشنایی خوب را فراهم می‌کنند، به علاوه با طراحی مناسب سیستم‌های کنترل، مزایای زیادی برای بالا بردن کیفیت زندگی در تمام محیط‌‌ها را به ارمغان می‌آورند.

کاهش هزینه

همینطور کرکره‌های برقی اتوماتیک باعث صرفه جویی در مصرف انرژی نیز می‌شوند. کاهش هزینه‌های انرژی برای بسیاری از مردم زمانی معنادار می‌شود که در فصل زمستان که بیرون سرد است، صرفه جویی در هزینه‌های گرمایشی اهمیت پیدا می‌کند. اگرچه برخی از اقدامات برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی در تابستان بسیار ساده است ولی در این مورد با روش‌هایی که در زمستان استفاده می‌شود ( مانند باز و بسته شدن هوشمند کرکره برقی) تفاوت ندارد.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.